Už máte svou solnou lampu?

Možná jste si všimli, že naši nabídku nedávno obohatily krásné solné lampy (prohlédnout a zakoupit ji můžete zde). Solné krystaly pocházejí z pohoří Himaláje, konkrétně z Pákistánu. Na úpatí nejvyšších hor světa se nacházejí solná ložiska stará stovky milionů let. Sůl pocházející z pravěkých moří, která postupně vysychala, se postupně ukládala do vrstev a ty nyní představují největší zásobárnu růžové soli na světě. Právě odtud se těží solné krystaly, jenž se následně ručně zpracovávají do solných lamp různých tvarů.

Naše solná lampa představuje jeden solidní kus solného krystalu. Díky tomu není žádná solná lampa úplně stejná.

Solné lampy a zdraví

Nejen, že svíčka v solné lampě navozuje příjemnou atmosféru u vás doma, solné lampy si oblíbili také lidé s různými respiračními problémy, jako je astma nebo alergie. Doporučovány jsou také silným kuřákům.

Svíčka v solné lampě urychluje uvolnění soli do ovzduší, takže je prostor mnohem lépe ionizován. Záporné ionty někteří odborníci označují dokonce jako „vitamíny vzduchu“. Stejné záporné ionty se nacházejí i v horském vzduchu, u moře nebo v blízkosti vodopádů.

I nerozsvícená lampa uvoluje do interiéru množství stopových prvků. Pracuje, zatímco vy jste odjeli do práce nebo se věnujete svým koníčkům a povinnostem.

Kam s ní?

Odborníci na Feng Shui doporučují umisťovat solné lampy v interiérech, zejména pro zvýšení pozitivní energie v místnosti. Díky ionizaci ovzduší ale mají pomáhat také při odbourávání elektronického smogu, proto ji můžete umístit do uzavřených místností s elektronickými spotřebiči (počítačem, televizorem, mikrovlnnou troubou ad.). Dobrou službu udělá v ložnici nebo obývacím pokoji.

Víc než krystal

Říká vám něco chromoterapie? Jedná se o terapii pomocí barev. Pokud v srdci solné lampy rozžehnete svíčku, její uklidňující teplé světlo plné barev vám může pomoci snadněji usnout a najít ztracený klid.

Červená (jejíž odlesky můžete v solných lampách zahlédnout) je barva štěstí a oslav. Podporuje chuť k jídlu.

Růžová (hlavní barva lampy) přináší zklidnění a podporuje ženskou stránkou, romantickou náladu a citlivost.

Bílá barva (lesklé žilky v krystalu) znamená čistotu.

Další články