Není ječmen jako ječmen

ES BIO Mladý ječmen USA

Mladý či zelený ječmen, podobně jako řasa chlorella, je u nás velmi populární a to zejména díky několika značkám, které se na tyto produkty již delší dobu specializují. To potvrzuje i fakt, že o pšenici vyrobenou naprosto stejným výrobním procesem, a která je nutričně bohatší a chuťově lepší než ječmen, panuje mnohonásobně menší zájem, ale o pšenici budeme psát až v některém z příštích článků, nyní pojďme na ječmen či ječmeny. Jak vybrat ten správný, kvalitní a nepředražený? Na trhu existují primárně dvě kvality ječmene, který tak můžeme rozdělit do dvou skupin v závislosti na způsobu zpracování.

Sušené listy

Běžnější, a také cenově dostupnější jsou ječmeny vyrobené sušením a následným rozemletím mladých lístků ječmene. V tomto případě se zpravidla nejedná o RAW kvalitu a i podíl výživových hodnot je nižší díky méně "citlivému" zpracování. Vyšší je naopak obsah vlákniny. Takový ječmen je vhodný na jednorázové kúry, protože nám dokáže, díky vláknině, pročistit střeva a zažívací ústrojí. Dlouhodobější užívání však nelze doporučit právě kvůli zmíněné travní vláknině, která může v dlouhodobém horizontu naopak zažívací trakt zbytečně zatěžovat a dráždit.

Sušená šťáva

Na druhém konci procesů zpracování stojí ječmen vyrobený pomocí sofistikovaných technologií, kdy nejdříve dochází k vylisování čerstvé šťávy a jejímu následnému sušení pomocí technologie sprejování. Ve využívání této technologie jsou nejdále na západě USA, a také na Novém Zélandu. Z těchto zdrojů povětšinou chybu neuděláte, zvláště, když daná surovina bude deklarována jako RAW, tedy zpracovaná za teplot nižších než je 42°C. Takový ječmen obsahuje několikanásobně menší množství vlákniny a lze jej užívat i dlouhodobě. Dbejte proto vždy na zemi původu, která může hodně napovědět o tom, co si kupujete.

Další články